🌳

DO ZOBACZENIA W 2025! 🌳  

Organizator:

Dobiegły końca Targi Eko-Las 2023

Podziel się

Ponad 150 wystawców z 8 krajów, tysiące zwiedzających, setki ekspertów, a to wszystko na terenie targów Eko-Las. Lasy w Nadleśnictwie Świebodzin od dawna są naszą ulubioną destynacją, gdyż każda edycja przynosi rekordowe liczby, a także niezapomniane wspomnienia.

"Gospodarka leśna to 3% polskiego PKB. Polska to również 7 pod względem eksportu drewna kjraj na świecie, za takimi potęgami jak Stany Zjednoczone, czy też Kanada. Z drugiej strony można powiedzieć, iż importują od nas tak znaczące gospodarki jak gospodarka Niemiec, czy też gospodarka Chin" - mówi Filip Bittner, Wiceprezes Zarządu Grupa MTP.

Wiceprezes Zarządu Grupa MTP zauważa, jak wielką częścią Polskiej gospodarki jest branża drzewna oraz leśna. Poprzez kolejną edycję targów Eko-Las chcemy budować wiedzę na temat nowych technologii oraz rozwiązań, które mają za zadanie budować jeszcze silniejszą gospodarkę leśną. 

"Jest coraz więcej chętnych do tego żeby też inwestować w sprzęt, który polepszy warunki pracy. Ja sam prowadzę Zakład Usług Leśnych od 2000 roku i wiem jak to wyglądało początkowo, jak dużo wypadków mieliśmy zanim nie nastąpiła pełna mechanizacja" - mówi Tomasz Karataj, Właściciel Zakładu Usług Leśnych 

Słowa Pana Tomasza Karataja podkreślają, iż targi Eko-Las to nie tylko budowanie świadomości na temat wykorzystywania nowych technologii i maszyn. To także, a nawet przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo pracy w lesie, a dzięki wszechobecnej mechanizacji, zniwelowanie wypadków do absolutnego minimum.

"Mamy okazję prezentować maszyny w jednym miejscu w jednym czasie, dla wszystkich ludzi zajmujących się branżą. Skala tego wydarzenia jest na tyle duża, że mamy okazję pokazać wszystkie maszyny jakie mamy w ofercie, porozmawiać z naszymi klientami, spotkać się, spędzić z nimi czas, porozmawiać o szczegółach - o ich biznesie" - mówi Łukasz Zdziennicki, Menager formy Ropa Polska.

Jak przedstawia Targi Eko-Las Pan Łukasz Zdziennicki, jest to najlepsze miejsce do zawierania nowych kontaktów biznesowych oraz pogłębiania tych już powstałych. Dzięki terenowi 23 ha powierzchni wystawienniczej, nasi wystawcy mają możliwość pokazania swojej całej kolekcji maszyn, w tym również tych największych. 

Źródło: Radio Zachód

 

Zobacz całą fotorelację z targów Eko-Las 2023!