🌳

DO ZOBACZENIA W 2025! 🌳  

Organizator:

Podsumowanie Targów EKO-LAS 2023

Podziel się

Dziękujemy, że byliście Państwo z nami podczas kolejnej edycji Targów EKO-LAS, wyjątkowego spotkania branży leśnej, które w dniach 7-9 września odbyło się w Mostkach koło Świebodzina. Tysiące profesjonalistów, liderzy branży, emocjonujące pokazy maszyn, szkolenia i prelekcje, a to wszystko nie w mieście, nie w halach targowych, a w naturalnym środowisku – w lasach Nadleśnictwa Świebodzin.

Unikalne pokazy maszyn w lesie

Pokazy maszyn w ich naturalnym środowisku jakim jest las to idealna przestrzeń dla wszystkich, którzy mają zamiar zobaczyć jak poszczególne pojazdy zachowują się w najtrudniejszych warunkach. Pokazy odbywały się przed wszystkie trzy dni trwania targów. Na przestrzeni pracowały maszyny marek Eco-Log, Rottne, Ponsse, Dipperfox, John Deere oraz Komatsu. Dzięki firmom Fortech Serwis, Kopa-Kamiński, CDN ERGO, MP-Technik, Forex Polska oraz Arcon Polska wydarzenie to mogło stać się faktem, gdyż to właśnie ich forwardery, harwestery oraz frezarka uczestniczyły w pokazach.

Pokazy zgromadziły znakomitą liczbę zwiedzających. Głównym aspektem przemawiającym za tak liczną widownią była trybuna siedząca. To dzięki niej, fani pokazów mogli rozsiąść się na przygotowanych siedzeniach i podziwiać całodniowe pokazy.

Złote Medale dla nowych technologii branży leśnej

Pierwszego dnia targów Eko-Las, zostały uroczyście wręczone statuetki i dyplomy dla laureatów nagrody Złoty Medal – konkursu, który nagradza nowoczesne, innowacyjne oraz niezawodne rozwiązania w danej branży.

Jury Konkursowe doceniło Złotym Medalem Grupy MTP dwa produkty: odbiornik TX1 TAXUS IT firmy TAXUS IT oraz Ciągnik do prac leśnych Kotschenreuther Luchs firmy KOTSCHENREUTHER FORST & LANDTECHNIK GmbH & Co. KG.

Dodatkowo odbiornik TX1 TAXUS IT zdobył nagrodę w plebiscycie konsumentów – statuetkę oraz dyplom Złoty Medal Wybór Konsumentów

- Wydarzenie to pozwala zaprezentować najnowsze rozwiązania informatyczne oraz urządzenia pomiarowe kierowane przez nas do branży leśnej. Obecność na tych targach daje możliwość bezpośredniego kontaktu z użytkownikami naszych produktów, wymiany uwag i zacieśniania relacji. Ten aspekt jest dla nas szczególnie istotny, ponieważ bez takiej interakcji nasza działalność traci sens - zapewnia Bartłomiej Krześlak, wiceprezes Taxus IT.

Budowanie świadomości i kształtowanie wiedzy

Nasze targi to nie tylko wystawcy oraz maszyny, czy nowoczesna technologia. Ku rozwojowi oraz budowaniu świadomości na targach Eko-Las odbyło się seminarium organizowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Zielonej Górze o tematyce związanej z edukacją leśną, czy historią. 

Gamę prelekcji powiększył Abrys wraz z Zielenią Miejską, którzy to w ramach IV Forum Zarządcy Zieleni zaprosili gości do omówienia spraw związanych m.in. z: zarządzanie lasami miejskimi, tworzenie lasów kieszonkowych, ochrona lasów państwowych, sposoby ochrony miejskich rezerwatów przyrody.

Tego rodzaju prelekcje to nieodłączny element każdych targów, gdyż przekazywana praktyczna wiedza powoduje nie tylko rozwój wśród osób związanych z pracą w lesie, lecz także uświadamia szersze grono zwiedzających, co podkreślali uczestnicy i słuchacze.

 

 

Targi EKO-LAS – powrót IV Mistrzostw Polski operatorów Forwarderów

Po 5 latach przerwy na targi Eko-Las wróciły zawody najlepszych operatorów forwarderów w Polsce. Zawody odbyły się w piątek (2 dzień targów) i zgromadziły ogromną widownie. Przy ostatecznych rozgrywkach finałowych trybuny dopingowały swoich zawodników, przez co atmosfera była przednia. Operatorzy walczyli zarówno o nagrody pieniężne jak i rzeczowe, lecz przede wszystkim o miano Mistrza Polski, a także możliwość reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej podczas Mistrzostw Świata. Zwycięzcom okazał się Kacper Kaczyński, który z czasem 4:05 w finałowym przejeździe pokonał Mariana Korzystkę. Trzecią lokatę zajął Piotr Kwiatkowski. Wszystkim startującym zawodnikom gratulujemy oraz zapraszamy do wzięcia udziału w mistrzostwach już podczas następnej edycji targów. Dzięki organizatorom: Grupa MTP, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Wydział Leśny i Technologii Drewna, sponsorom: xgiełda, swimer, gulf oraz wszystkim zaangażowanym w wydarzenie, dziękujemy, iż po tylu latach Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów mogły znów się odbyć i to na naszym terenie targowym.

 

Dwadzieścia trzy hektary wrażeń!

Targi Eko-Las odbywały się na terenie 23 ha w tym na obszernym terenie leśnym i polowym oraz hali wystawienniczej, do tego zwiedzający mogli skorzystać z dwóch stref gastronomicznych.

Wydarzenia zgromadziły wystawców z 9 krajów (w tym Czechy, Francja, Łotwa, Niemcy, Polska, Słowacja, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy), którzy na 107 stoiskach zaprezentowali niemal 200 marek sprzętu dla branży leśnej, ogrodniczej, komunalnej i rolniczej. 

Wyjątkowy charakter wydarzenia, które odbywa się poza targowymi halami, a na przestrzeni świebodzińskich lasów powoduje, iż wystawcy mogą w pełny sposób przedstawić zwiedzającym swoją ofertę. Dodatkowo sprzyjająca pogoda, która dopisywała przez cały okres trwania wpłynęła na tak znakomitą liczbę zwiedzających, gdyż bramy przekroczyło 7 789 osób. Względem poprzedniej edycji odbywającej się w 2021 roku również w Mostkach, frekwencja wzrosła o 18%. 

 

DZIĘKUJEMY WAM ZA EKO-LAS 2023!