Organizator:

Nowości od firmy SmokeD

Podziel się

SmokeD to twórca najnowocześniejszego systemu do wczesnego wykrywania pożarów. Firma niedawno wprowadziła do swojej oferty nową usługę monitoringu ppoż. bez konieczności zakupu kamer.

Dzięki miesięcznemu abonamentowi nadleśnictwo ma dostęp do najnowszych wersji oprogramowania – aplikacji instalowanej w PAD i aplikacji mobilnych. Na dostrzegalniach jest montowany niezbędny sprzęt. Jeśli nadleśnictwo nie ma własnej infrastruktury, istnieje możliwość instalacji na wieżach firmy Emitel lub Orange. Koszty sprzętu, montażu i serwisu leżą po stronie SmokeD. Monitoring ppoż. odbywa się 24/7, firma może także przejąć rolę PADu, np. w nocy.

Jak działa system? Detektory i kamery, instalowane na wieżach, monitorują obszar w poszukiwaniu dymu. Kiedy wykryją zagrożenie, automatycznie wysyłają alert ze zdjęciem zdarzenia i jego lokalizacją do użytkowników aplikacji. Detekcja odbywa się w ciągu kilku minut, tym samym – akcja pożarowa przebiega szybciej i efektywniej.

SmokeD Drone Pro do automatycznej detekcji z pokładu drona

SmokeD Drone to “mobilny maszt pożarowy”, który umożliwia prowadzenie monitoringu ppoż. niemal w każdych warunkach. Dron, z wbudowanym autorskim oprogramowaniem połączony jest z naziemną stacją zasilania, co umożliwia wielogodzinny zawis w powietrzu. Urządzenie w momencie wykrycia dymu lub ognia powiadamia użytkowników dedykowanej aplikacji o zagrożeniu. Alert zawiera zdjęcie zdarzenia wraz z jego lokalizacją.

 

Gdzie i kiedy sprawdzi się to rozwiązanie?

– tam, gdzie nie ma odpowiedniej infrastruktury przeciwpożarowej

– w czasie zwiększonego zagrożenia pożarowego

– podczas imprez masowych

– w trakcie remontu lub budowy dostrzegalni ppoż.

– pomaga w wykrywaniu podpalaczy

SmokeD Drone Lite do precyzyjnej lokalizacji pożaru

SmokeD Drone Lite to aplikacja mobilna, która służy do precyzyjnej lokalizacji pożarów w terenie. Sprawdzi się wtedy, kiedy trudno jest określić dokładne miejsce zdarzenia. Aplikacja instalowana na telefonie zapewnia obsługę większości modelów dronów firmy DJI.

Nakierowujemy kamerę na dronie na pożar i uruchamiamy automatyczny pomiar. Po ok. 1 minucie otrzymujemy dokładną lokalizację pożaru. Tę informację wraz ze zdjęciem możemy szybko udostępnić oraz przesłać bezpośrednio do PADów nadleśnictw, parków narodowych czy straży pożarnej.