Organizator:

Nowość od firmy PPW Manta – kamera FPS61HD

Podziel się

Kamera firmy Manta to jedyna kamera, która współpracuje z systemem do wczesnego wykrywania pożarów SmokeD.

Najnowszy model – FPS61HD został zaprojektowany do ciągłej, dziennej obserwacji terenów leśnych w celu wczesnego wykrywania pożarów. Do jej stworzenia zostały wykorzystane doświadczenia uzyskane w eksploatacji poprzednich wersji kamer, a także sugestie użytkowników. To urządzenie spełnia wszystkie podstawowe wymagania w zakresie ochrony ppoż. w polskich lasach.

 

Ta inteligentna kamera jest specjalnie dostosowana do analizy obrazu. Gwarantuje stabilność pracy i doskonałą jakość dzięki standardowi HDTV pozwalającemu na 30-krotny zoom. Model FPS61HD jest całoroczny – a więc nie wymaga obowiązkowego serwisowania w okresie zimowym. Głowica pełnoobrotowa n x 360 stopni jest zintegrowana z odpowiednim zespołem wizyjnym we wspólnej okrągłej, hermetycznej obudowie. Urządzenie jest odporne na działanie czynników atmosferycznych, przede wszystkim na napór wiatru. System anti-fog poprawia jakość obrazu podczas mgły.

Kamera jest już wykorzystywana przez wiele nadleśnictw w Polsce – przede wszystkim razem z systemem SmokeD, jako zintegrowane narzędzie do skutecznego wykrywania pożarów.