Targi EKO-LAS 2016. Nowe możliwości dla przemysłu leśnego i drzewnego!

Największe i zarazem jedyne profesjonalne Targi skierowane do sektora leśnego w naszym kraju odbędą się w Janowie Lubelskim w dniach 1-3 września 2016 roku.

XV edycja Targów Gospodarki Leśnej, przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS będzie bardzo wyjątkowa. Nie tylko z uwagi na zmianę lokalizacji, ale także wielkość ekspozycji oraz liczne wydarzenia towarzyszące. 

Przypomnijmy, że ostatnia edycja Targów wzbudziła wiele pozytywnych emocji zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających. Świadczą o tym liczby. Trzy dni targowe zgromadziły 7.500 zwiedzających oraz ponad 150 wystawców. Na powierzchni 57.000 m2 panowała wspaniała atmosfera, która sprzyjała nawiązaniu kontaktów handlowych, wymianie wiedzy i doświadczeń oraz dokonywaniu zakupów. Warto w tym miejscu podkreślić, że na Targach gościli przedstawiciele m.in. z Austrii, Białorusi, Czech, Dani, Litwy, Niemiec, Polski, Słowacji, Szwecji i Włochy, którzy zaprezentowali szeroką gamę produktów i maszyn różnej wielkości, siły i różnego przeznaczenia, będące jednocześnie nowinkami technologicznymi w branży urządzeń leśno-drzewnych. Wśród wystawców pojawili się branżowi liderzy: Bandit, Gremo, Husqvarna, John Deere, Junkkari, Komatsu, Nisula, Ponsee, Rottne, Sampo, Palmet, Valtra, Vimek, Korbanek, Mamut, ATG, którzy zaprezentowali maszyny w ich naturalnym środowisku.

Patronem honorowym tegorocznej odsłony Targów zostały Ministerstwo Środowiska i Lasy Państwowe. Imponującą rolę wydarzenia dostrzegły Polskie Towarzystwo Leśne oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych, które po raz kolejny objęły wydarzenie patronatem branżowym.

Nowa lokalizacja, nowe możliwości

Targi EKO-LAS to jedyne tak wielkie wydarzenie skierowane do sektora leśnego w Polsce, które w całości organizowane jest na terenach leśnych. Lokalizacja imprezy w naturalnych warunkach daje możliwość wydobycia praktycznych zalet maszyn do pozyskiwania, zrywki czy wywozu drewna. – Mając na uwadze rozwój gospodarki leśnej, w tym obszary związane z pozyskiwaniem drewna w Polsce Wschodniej, kolejna odsłona Targów EKO-LAS, odbędzie w nowej lokalizacji, w Janowie Lubelskim – podkreśla Jakub Patelka, dyrektor projektu. – Liczymy, że klimat, który uda się na stworzyć podczas tegorocznej edycji również będzie sprzyjać wprowadzaniu w życie pomysłów ułatwiających pracę w przemyśle drzewnym – dodaje.

Najpełniejsza oferta dla branży leśnej

EKO-LAS to sprawdzona marka, którą doceniają przedstawiciele branży leśnej zainteresowani innowacyjnymi rozwiązaniami, wymianą wiedzy i doświadczeń. Atutem Targów jest szeroki zakres tematyczny skierowany do profesjonalnych zwiedzających. Do udziału w Targach zapraszamy firmy mające w swojej ofercie m.in. narzędzia, maszyny, urządzenia do pozyskiwania, zrywki i transportu drewna, środki ochrony lasu, pojazdy i środki łączności, odzież ochronną, instrumenty pomiarowe, maszyny i urządzenia dla przemysłu drzewnego i tartacznego, a także wyroby z drewna. Podczas przyszłorocznej edycji Targów organizatorzy kontynuują innowacyjną na polskim rynku formułę prestiżowej nagrody – Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich. W konkursie mogą wziąć wszyscy wystawcy, którzy zgłoszą swój udział w Targach EKO-LAS. Złoty Medal to niezwykle rozpoznawalne na rynku wyróżnienie, które podkreśla innowacyjność oraz wysoką jakość produktu lub usługi, szeroko promowanego w mediach na miesiąc przed Targami.

Program uszyty na miarę

Targi EKO-LAS to nie tylko ekspozycja firm działających w branży leśnej, ale również bogaty program merytoryczny, na który składają się warsztaty, pokazy na żywo i seminaria współtworzone z partnerami z branży leśnej. Najbliższe Targi to również możliwość skorzystania z porad ekspertów. W programie zostały przewidziane m.in.: prezentacja maszyn podczas pozyskiwania drewna z lasu, nowych technologii do wycinki drzew, środków transportu, sposobów na bezpieczną pracę. Program urozmaicą także konkursy drwali, a także bardzo widowiskowe mistrzostwa polski operatorów forwarderów.

Wstecz

Partnerzy Medialni

 

 
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact